Nawet najpiękniejsze oczy muszą mieć właściwą oprawę. Zdrowe, długie i gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety. Niestety, natura bardzo lubi płatać nam figle. Wiele przedstawicielek płci pięknej narzeka, że ich rzęsy są krótkie, łamliwe, cienkie. Na szczęście dzisiaj w sklepach kosmetycznych oraz aptekach znajdziemy specjalistyczne produkty , które szybko poprawią kondycję rzęs. Dobrze dobrane serum sprawi, że rzęsy będą wreszcie długie, gęste oraz przestaną wypadać. Jakie składniki powinny znaleźć się w dobrym serum do rzęs? Jak powinno się stosować takie kosmetyki?

Najczęściej stosowane składniki
To, jakie składniki zastosowane zostały w serum do rzęs uzależnione jest oczywiście od producenta. Wskazać można jednak te, które stosowane są bardzo często. Jest to między innymi bimatoprost. Jest to substancja bardzo silnie stymulująca rzęsy do wzrostu. Jej dodatek sprawia, że serum bardzo dobrze wydłuża rzęsy, a na efekty naprawdę nie trzeba długo czekać. Podkreślić należy, że substancja jest bezpieczna i jej stosowanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

Bardzo często serum do rzęs zawiera też prowitaminę B5 i witaminę E. Są to składniki wnikające głęboko w strukturę rzęs, a {w efekcie|w konsekwencji{ poprawiają ich kondycję. Rzęsy stają się wyraźnie mocniejsze, lśniące, mniej łamliwe. Substancją, po którą także naprawdę często sięgają producenci takich kosmetyków jest kwas hialuronowy. Skutecznie nawilża on rzęsy, sprawia też, że stają się gładsze.

Dobre serum do rzęs zawiera również alantoinę. Sprawia ona, że nie trzeba obawiać się podrażnień oraz zaczerwienia bardzo wrażliwej okolicy oczu. Serum do rzęs – z uwagi na miejsce, w jakim jest aplikowane – musi być dawać oczekiwane efekty, ale także musi być delikatne. Właśnie dlatego producenci często stawiają na wyciągi z różnych roślin. Do tych wykorzystywanych naprawdę często zalicza się ten z tataraku działający przeciwzapalnie, a także z nagietka o działaniu regeneracyjnym. Świetnie sprawdza się także wyciąg z lnu zapewniający ochronę przed wysuszeniem skóry. Do wyciągów, które też wykorzystywane są w przypadku tego rodzaju kosmetyków zalicza się te z zielonej herbaty, pszenicy, nagietka, aloesu i palmy sabałowej.
Wśród składników aktywnych często wykorzystywanych w produkcji serum do rzęs stosowane są także nanopetydy oraz molekuły aminokwasów. To substancje , które wzmacniają działanie wydłużające rzęsy. Sprawiają, że rzęsy naprawdę błyskawicznie stają również wyraźnie grubsze.

Jak długo trzeba czekać na efekty?
Stawiając na serum do rzęs, należy pamiętać, że pierwsze efekty będą wyraźnie widoczne po około czterech tygodniach. Na oczekiwany efekt należy jednak poczekać znacznie dłużej, bo nawet sześć miesięcy. Jeśli jednak postawiłyśmy na naprawdę dobre serum, opłaca się czekać. Rzęsy będą bowiem długie, gęste, naprawdę mocne, a oko zyska wyjątkową oprawę.

Gdzie udać się, jeśli chcemy kupić serum do rzęs?
Kosmetyk ten bez trudu znaleźć można dzisiaj w każdym sklepie mającym w swojej ofercie kosmetyki https://www.przedluzanierzes.net.pl/ . Także niektóre apteki mają w swojej ofercie doskonałej jakości kosmetyki dbające o nasze rzęsy.

W każdym sklepie z kosmetykami znaleźć można aktualnie wielki wybór serum do rzęs. To kosmetyk, który warto wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji. Odpowiednio dobrany skład skład oraz regularne stosowanie sprawią, że każda przedstawicielka płci pięknej będzie mogła cieszyć się zadbanymi, zdrowymi rzęsami, które odporne będą na uszkodzenia. Bez wątpienia wysokiej jakości serum do rzęs to kosmetyk, po który warto sięgać nawet wtedy, kiedy nasze rzęsy są nawet dobrej formie. To kosmetyk wart swojej ceny nawet wtedy, kiedy ta nie jest zbyt niska.

Dodaj komentarz