Bez wątpienia włosy są tym, co dodaje nam urody. Odnosi się do zarówno do pań, jak i panów. Wywierają ogromny wpływ na naszą pewność siebie, pozwalają wyrazić siebie. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów przez dwadzieścia cztery godziny. Nie trzeba się tym przejmować. Kiedy jednak zauważymy, że włosów wypada znacznie więcej, mamy powód do niepokoju. Może być bowiem tak, że rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Dlaczego się pojawia? Czy są sposoby, aby je zatrzymać? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź – https://www.e-lysienie.pl/ .

Problem, który dotyka różne osoby
Łysienie to nic innego, jak po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta atakuje dzisiaj coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie jest to problem dotykający tylko dorosłych panów. Z łysieniem zmagają się również przedstawicielki płci pięknej, a nawet dzieci. Może ono mieć charakter okresowy, ale również długoterminowy, a nawet trwały. Zdarza się, że łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo wybranej powierzchni skóry głowy, albo na całej głowie. Łysienie pociąga za sobą zdecydowanie większe konsekwencje niż tylko te natury estetycznej.

Jakie mogą być konsekwencje utraty włosów?
Mówiąc o łysieniu, koniecznie musimy wspomnieć, że jest to poważny problem , który wpływa nie tylko na nasz wygląd. Utrata włosów odbija się bardzo silnie na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna nierzadko zostaje drastycznie obniżona. Taka gwałtowna zmiana wyglądu prowadzi w wielu wypadkach do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Wiele osób podejmuje nawet decyzję o porzuceniu pracy. Osoby łysiejące unikają spotkań z przyjaciółmi, unikają wychodzenia z domu nawet w tak codziennych sprawach, jak zrobienie zakupów. Dlatego tak istotne jest, aby w porę dostrzec problem i zacząć reagować wówczas, gdy może to przynieść jeszcze oczekiwane rezultaty.

Dlaczego dochodzi do łysienia?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że trudno wskazać jedną przyczynę łysienia. W wielu wypadkach za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
-niedobory witaminy D3;
-niedobory ferrytyny;
-zbyt niski poziom kwasu foliowego.
Łysienie jest problemem atakującym często osoby cierpiące na choroby tarczycy (tak niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne gruczołu tarczycowego). Do wyraźnej utraty włosów może doprowadzić mocny stres, przegrzanie oraz wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew powszechnemu przekonaniu nie atakuje tylko mężczyzn. Związane jest ono ze zbyt dużą reaktywnością receptorów androgenowych zlokalizowanym  przy mieszkach włosowych. Ten rodzaj łysienia ma na ogół podłoże genetyczne. Niestety, nie da się go wyleczyć. Trzeba jednak pamiętać, że właściwie dobrane leczenie może istotnie spowolnić postęp choroby.

Dostępne obecnie metody leczenia
Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Trzeba pamiętać, że każde z nich wymaga innego leczenia. Preparaty, które dostępne są powszechnie bez recepty mogą pomagać w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, powodując nasilenie wypadania włosów. Z tego powodu tak ważne jest, aby leczenie było ustalone indywidualnie dla każdego pacjenta. Tylko właściwie postawiona diagnoza oraz odpowiednio dobrane środki pozwalają na osiągnięcie sukcesu. Zabiegiem, który daje naprawdę satysfakcjonujące efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykiwane są specjalnie dobrane substancje, których zadaniem jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie składników odżywczych oraz stymulujących. Doskonale sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od jakiegoś czasu robi furorę nie tylko w przypadku problemów z wypadaniem włosów. Poleca się także karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie i podnosi skuteczność innych metod. Metodą, która także przynosi naprawdę dobre efekty jest laseroterapia. Sprawdza się ona nie tylko w leczeniu łysienia, ale również rozmaitych chorób neurologicznych. Jeżeli łysienie nie zostało w porę zatrzymane, można zdecydować się na przeszczep włosów. To zabieg dzięki któremu znowu będzie można pochwalić się piękną fryzurą.

Łysienie to poważny problem, którego w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. Może borykać się z nim każdy niezależnie od tego ile ma lat. Tym, co znaczące jest w jego leczeniu jest systematyczność i błyskawicznie podjęta terapia. Tylko w takim przypadku można liczyć na to, że uda się zatrzymać postęp choroby.

Dodaj komentarz